KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14046010

nr 1404 6010

Akvarell

Nils Nilsson. Signerad, daterad 18, Blomster, 20x45, yttermått inklusive ram: 35x59, akvarell

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 21 juni 2021
kl 18:06:03

10/6 20:01:52 1      100 kr
21/6 18:01:03 2      Vinnande bud

Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.